Kategorie
agile Scrum

Podcasty o Agile

Podcasty są coraz bardziej popularne. Łatwo się je słucha, łatwo znaleźć taki który nas zainteresuje. O Agile, Scrumie mamy ich kilka, które warto posłuchać. Mi najłatwiej słucha i wyszukuje się na Spotify. Ale większość podcastów jest dostępna też na innych mediach. To lista podcastów o Agile, Scrum i innych zwinnych metodach.

Porządny Agile

Jeden z lepszych i silnie ukierunkowanych na Agile polskich podcastów. Jacek Wieczorek i Kuba Szczepanik wiedzą dużo o zwinnym działaniu i chętnie się tą wiedzą dzielą.

Więcej o podcaście na stronie: porzadnyagile.pl

Zwinne Organizacje

Zwinne Organizacje opowiada o zwinności z perspektywy Deloitte, wiec to podejście dużej firmy. Jest dużo ciekawych treści. A tak się zapowiada na Spotify: Podcast „Zwinne organizacje” to krótkie wskazówki, porady i wnioski z doświadczeń pracy w metodykach zwinnych. Eksperci Deloitte z zespołu doradztwa zwinnego wraz z gośćmi dzielą się najlepszymi praktykami wdrażania metodyk zwinnych w pojedynczych zespołach, jak i całych organizacjach.

Menedżer Plus Podcast – Mariusz Chrapko

Menedżer Plus nie jest 100% podcastem o Agile. Dużo tu też interesujących rzeczy dotyczących byciu nowoczesnym menedżerem. Mariusz Chrapko jest autorem książki: Scrum. O zwinnym zarządzaniu projektami.

Więcej o podcaście na stronie: mateuszzeromski.pl/podcast/

Kanban przy kawie

Podcast poświęcony wszystkiemu co związane z Kanbanem w pracy intelektualnej, twórczej, IT. Prowadzi Radek Orszewski – praktyk, coach i trener Metody Kanban.

Więcej o podcaście na stronie: kanbanprzykawie.pl

#Białko

Łukasz Bręk i Tomasz Dzierżek prowadzą blog bialko.eu ale na swoim kanale na YouTube opublikowali już ponad 150 krótkich filmów o Scrumie i nie tylko.

Kanał #Białko na www.youtube.com

Zainspiruj mnie Kuba

Jakub Drzazga mądrze opowiada o zwinności w sposób łatwy i przyjemny. Warto pooglądać, ponieważ to YouTube, szkoda tylko ze już nie ma niczego nowego 🙂

Dostarczaj Wartość

Podcast Dostarczaj Wartość dobrze się słucha, wciąga w swój świat. Odcinki długie, ale nie wynudzisz się bo rozmowy ciekawe. W opisie na Spotify napisali: Rozmawiamy o szeroko pojętej inżynierii systemów. W świecie zalewanym przez dane, gdzie brakuje czasu, chcemy pomóc Ci rozwiązywać złożone problemy. Dzielimy się swoimi rozwiązaniami, technikami i konkretnymi przykładami. Celem naszym i naszych gości jest pokazanie Ci, na czym polega piękno dostarczania wartości w praktyce.

Pogadajmy o Agile

Piotr i Michał podkaście „Pogadajmy o Agile” opowiada o zwinnym świecie okiem pracowników w dużej organizacji. Jest tu też o tym jak działa skalowanie organizacji SAFe-m.

Zwinna Kawa

Podcast „Zwinna Kawa” sygnowany marką związaną z Brass Willow. Kilka odcinków opowiada o zwinności.

Kaizen Miracle

Podcast Tomka Millera porusza szersze tematy niż Agile, ale znajdziemy tam interesujące wątki dla każdego Scrum Mastera.

Zwinna kultura

O zwinności w kulturze. Do odsłuchania.


Biznes odczarowany

Podcast dopiero rusza, ale ProCognita jest znana „na rynku” zwinności. Warto poobserwować czy ruszy.

Hansei Talks

Hansei Talks to 15 fajnie poprowadzonych odcinków o zwinności. Niestety dawno nie było nic świeżego.

Mateusz Żeromski – Agile, Scrum, Develop

Mateusz Żeromski jest mocno osadzony w Scrumie. Jest jego w pełni zaangażowanym ewangelistą. Agile Coach na całego ;). Jako twórca podcastów dopiero zaczyna ale warto go obserwować.

Więcej o podcaście na stronie: mateuszzeromski.pl/podcast/

Po Angielsku 😉

Scrum Master Toolbox

Podcast po angielsku w postaci codziennych krótkich rozmów. Takie swoiste scrumasterskie Daily 🙂

#AgileWay

Zuzi Sochova opowiada o zwinności w swoim podkaście. Zuzi jest autorką kilku ciekawych książek i częstym gościem na międzynarodowych konferencjach. Po Angielsku.

Mastering Agility Podcast

Sander Dur pisze teksty do seriousscrum.com, na którym znajdziemy sile ciekawych tekstów. Jeszcze nieosłuchane, ale może być ciekawie. Po angielsku.


Scrum.org Community

Podcast sygnowany Scrum.org. Po angielsku.

Jeżeli znasz jakieś ciekawe podcasty o Agile, które mogły by trafić na tą listę napisz w komentarzu. Dziękuję!