Kategorie
agile Scrum

Podcasty o Agile

Podcasty są coraz bardziej popularne. Łatwo się je słucha, łatwo znaleźć taki który nas zainteresuje. O Agile, Scrumie mamy ich kilka, które warto posłuchać. Mi najłatwiej słucha i wyszukuje się na Spotify. Ale większość podcastów jest dostępna też na innych mediach. To lista podcastów o Agile, Scrum i innych zwinnych metodach.

Kategorie
Scrum

Scrum Guide w punktach

Przewodnik po Scrumie czyli Scrum Guide nie jest długi. Ale można go jeszcze bardziej streścić :). Tu będzie taka próba wypisania wszystkich elementów Scruma wg. Scrum Guida, tak żeby zmieścić wszystko na 1 stronie 😉

Kategorie
Scrum

Jak zostać Scrum Masterem?

Tytuł wpisu to trochę na wyrost, bo jeszcze stuprocentowym Scrum Masterem nie jestem. Dzięki obecnej sytuacji na świecie związenej z pandemią wirusa – mam dużo więcej czasu niż ostatnio. Postanowiłem więc opisać moją drogę jak ja próbuję zostać Scrum Masterem, kiedy poznałem się ze zwinnością i dlaczego mnie do niej ciągnie. Czy mi się uda, czy to co teraz robię i wcześniejsze kroki pomogą zmienić mi stanowisko pracy z programisty na Scrum Mastera? Pożyjemy zobaczymy.

Kategorie
Scrum

Książki o Scrum i Agile

Książek które mówią o Scrumie i Agile jest sporo. Niektórym łatwiej z nich poznawać nowe rzeczy. Warto się z nimi zapoznać żeby poznać świat zwinnego wytwarzania oprogramowania. Kolejność w większości przypadków jest przypadkowa. Jeżeli książka wpadła mi w ręce zostanie subiektywnie oceniona. Postaram się wybrać książki do których warto zajrzeć.